Нюкасъл изплува след голово шоу в "деня на Франция"

4 posters

Нюкасъл изплува след голово шоу в "деня на Франция" Empty Нюкасъл изплува след голово шоу в "деня на Франция"

Писане by Nina.xox Пон Фев 25, 2013 9:22 am

Тимът на Нюкасъл Юнайтед постигна важна победа с 4:2 над Саутхамптън и по този начин се измъкна от опасната зона в класирането на Висшата лига. В "деня на Франция", който бе отбелязан от клуба от Севера преди началото на мача, двама французи вкараха попадения във вратата на Артур Боруц. Гостите откриха изненадващо резултата чрез гол също на французин - Морган Шнайдерлин, който вкара още в 3-ата минута на двубоя след пас на Рики Ламбърт.

Още преди почивката обаче домакините стигнаха до пълен обрат с голове на Муса Сисоко и Папис Демба Сисе. Сисоко се разписа на празна врата след пас на Йоан Гуфран, а две минути преди почивката Сисе направи резултата 2:1 с далечен удар.

Пет минути след подновяването на играта за втората част "светците" изравниха с попадение на Рики Ламбърт, който бе оставен сам в наказателното поле на Нюкасъл и засече центриране на Адам Лалана за 2:2.

Нюкасъл натисна здраво противника си и в 67-ата минута получи правото да изпълни дузпа, след като Дани Фокс игра с ръка в наказателното поле. От бялата точка Йоан Кабай направи 3:2, пращайки вратаря в другия ъгъл.

Крайното 4:2 в полза на "свраките" оформи защитникът на гостите Йос Хойвелд, който имаше нещастието топката да се озове в неговата врата след съприкосновение с тялото му, за което той нямаше никаква вина. Неговият съотборник Дани Фокс опита да изчисти едно центриране пред вратата на Артур Боруц, но прати топката точно в краката на Хойвелд, а оттам тя влетя в мрежата на гостите за 4:2.