Манчестър Сити надигра Челси и продължава да се надява на чудо

5 posters

Манчестър Сити надигра Челси и продължава да се надява на чудо Empty Манчестър Сити надигра Челси и продължава да се надява на чудо

Писане by Nina.xox Пон Фев 25, 2013 9:21 am

Шампионът Манчестър Сити победи Челси с 2:0 на "Етихад Стейдиъм", като по този начин съхрани живи минималните си шансове да догони лидера Манчестър Юнайтед и да защити титлата си. В момента разликата между градските съперници е 12 точки, а до края на сезона остават 11 кръга. Селекцията на Роберто Манчини заслужи днешния си успех, въпреки че гостите пропиляха чудесна възможност да излязат напред в резултата, след като Франк Лампард пропусна дузпа в 52-ата минута. Туре Яя даде преднина на "гражданите" в 63-ата минута, а в 85-ата Карлос Тевес реши окончателно изхода от този двубой с нов гол, дошъл след страхотен шут от границата на наказателното поле.

Мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини заложи на изключително наситена средна линия, като цели петима халфове започнаха в стартовия състав на шампионите - Хави Гарсия, Джеймс Милнър, Джак Родуел, Туре Яя и Давид Силва. На върха на атаката бе Серхио Агуеро, докато Карлос Тевес, Самир Насри и Един Джеко останаха на резервната скамейка.

За Челси Демба Ба бе предпочетен пред Фернандо Торес, който остана на пейката за началото на този двубой. Джон Оби Микел също получи титулярно място, докато капитанът Джон Тери бе сред резервите.

Петер Чех спаси първата чиста голова възможност, която се откри пред домакините в 15-ата минута, когато Настасич засече с глава центриране от ъглов удар, но стражът на Челси успя да избие. В 18-ата минута Серхио Агуеро пропусна да открие резултата на "Етихад", след като бе изведен от Давид Силва, аржентинецът нахлу отляво и преодоля Чех, но си поведе много дълго топката, която излезе в аут. Домакините бяха доста по-активния отбор в тези минути, като особено впечатляваща бе пресата, която "гражданите" налагаха в половината на Челси. В 39-ата минута изстрел на Сабалета от воле бе изчистен пред голлинията на Кейхил. Малко след това Чех спаси два последователни удара на Родуел.

В 51-ата минута гостите стигнаха до дузпа, след като Джо Харт събори откъсналия се Демба Ба в наказателното поле. Стражът обаче спаси изпълнения от Франк Лампард 11-метров наказателен удар и лиши ветерана от гол номер 200 с фланелката на Челси. В 57-ата минута Агуеро пропусна страхотна възможност, след като от много удобна позиция стреля над вратата. В 63-ата минута Туре Яя най-сетне откри резултата. Давид Силва намери котдивоареца в наказателното поле, халфът бе заобиколен от трима защитници на Челси, но премина между тях и стреля технично в далечния на Чех ъгъл.

В 85-ата минута Карлос Тевес реши окончателно изхода от този двубой с нов гол, дошъл след страхотен шут от границата на наказателното поле. Атаката бе подхваната от Агуеро, който проби отляво, след това продължи към Силва, който асистира на Тевес.

С успеха Манчестър Сити се доближи отново на 12 точки от лидера Манчестър Юнайтед. Челси пък може да отстъпи третото място, в случай че утре Тотнъм успее да спечели срещу Уест Хам.