Fuck Yeah WE ARE CRAZY

Join the forum, it's quick and easy

Атлетико прекърши Еспаньол, Марто Петров се завърна на "Калдерон" със загуба

Атлетико прекърши Еспаньол, Марто Петров се завърна на "Калдерон" със загуба Empty Атлетико прекърши Еспаньол, Марто Петров се завърна на "Калдерон" със загуба

Писане by Nina.xox Пон Фев 25, 2013 9:31 am

Атлетико (Мадрид) записа минимална победа с 1:0 в домакинството си на Еспаньол от 25-ия кръг в Примера дивисион. Единственият гол в срещата отбеляза звездата на домакините Радамел Фалкао в 38-ата минута от дузпа. "Дюшекчиите" пък играха цяло второ полувреме с човек по-малко след като Габи Фернандес бе изгонен от игра в края на първата част. Българинът Мартин Петров пък се завърна на "Висенте Калдерон", където игра за Атлетико от 2005 до 2007 година, но този път с екипа на Еспаньол. Той се появи в игра като смяна в 66-ата минута, но не успя да помогне на отбора си да постигне обрат в мача и каталунците записаха първа загуба след серията от три поредни победи.

През първото полувреме почти нямаше положения пред двамата вратари. Тимът на Хавиер Агире започна по-активно и създаваше по-острите нападения. В 13-тата минута Франсеск Касийя извърши нарушение извън наказателното поле, но получи само жълт картон, тъй като топката не отиваше директно към вратата.

В 20-ата минута Арда Туран поиска дузпа при спорен сблъсък с Виктор Санчес. В средата на първата част футболисти от двата отбора се сдърпаха здраво, но се размина с няколко жълти картона. В 35-ата съдията Клос Гомес подмина нарушение на Жоао Миранда срещу Серхио Гарсия.

Минута по-късно Ектор Морено събори нахлуващия Диего Коща и Радамел Фалкао вкара от дузпа - 1:0. В 40-ата Серхио Гарсия изигра прекрасно ситуацията, но Симао Саброза не може да шутира. В добавеното време на първата част Фалкао беше много близо до второ попадение, но беше изпреварен от вратаря Кико Касийя. В четвъртата минута от добавеното време капитанът на "дюшекчиите" Габи Фернандес беше изгонен с втори жълт картон.

През втората част Еспаньол очаквано бе по-активният отбор и опита да стигне до равенството. Нелоши шансове за гол се откриха пред Диего Колото и Серхио Гарсия, които обаче не се възползваха от тях. В 66-ата минута в игра за гостите се появи Мартин Петров на мястото на Симао Саброза. Той се отличи с няколко нелоши центрирания, които обаче не стигнаха до негов съотборник в наказателното поле, който да се възползва от тях.

Така мачът завърши с минимален успех на Атлетико, който запазва втората си позиция в таблицата с 56 точки. Еспаньол пък остава на 13-ото място с 31 точки.